Чи добігла кінця ера стаціонарних комп'ютерів?

2015-04-06

Аналітики Gartner у 2014 році проаналізували ситуацію на IT- ринку і підрахували: об'єм поставок персональних комп'ютерів склав близько 280 млн, що на 12 млн менше показників 2013 року. Своєю чергою, показники 2013 року зменшилися на 5% у порівнянні з 2012. У Gartner в цій ситуації побачили тенденцію до зменшення попиту на ПК і завершення епохи стаціонарних комп'ютерів.

Водночас істотно виріс попит на планшетні ПК. Очікувані у 2013 і 2014 роках прогнози постачань(198 і 267 млн відповідно) не виправдали себе: на ділі аналітики отримали об'єми у 202 і 280 млн.Відразу варто обмовитися, що в цю категорію не були включені планшети під управлінням Windows 8, які віднесли до групи "Ультрамобільних комп'ютерів". Сюди ж віднесли гібриди під управлінням останньої версії ОС від Microsoft і певні ноутбуки(такі як Google Chromebook).

По виведеннях аналітиків Gartner, споживчий інтерес розподілився між двома категоріями пристроїв - бюджетними планшетами й ультрамобільними системами.
 

Під іншим кутом


Але не все так однозначно. Якщо взяти до уваги громіздкість PC, чому ж попит на ноутбуки не то що не підвищується, а падає? Доля постачань лептопів - навіть тоненьких Apple MacBook Air також зменшується у порівнянні з тим же показником планшетів.
 

Виробники й споживачі контенту


Суть полягає в тому, що усі комп'ютерні пристрої підрозділяються на дві основні категорії : що створюють певний контент - і споживаючі його. Виходить, більшій частині населення планети потрібні саме облаштування другої групи : для перегляду соцмереж, читання блогів, спілкування, гри. Мінімальна вага і компактні габарити дозволяють тягати їх з собою куди завгодно, а місткі акумулятори забезпечують їх роботою весь день безперервно, що дозволяє бути "постійно при справі".

Багато хто віддає данину моді й стають трендсеттерами, інші - намагаються від них не відстати ні на крок, а у когось трапляється так, що несподівано зламався комп'ютер, і вони розуміють, що пора придбавати ноутбук - до чого ця гора металу у будинку? І, хоча ремонт комп'ютерів здійснюється в рази швидше і простіше, ніж реанімація ноутбуків і планшетів, багато сервісних центрів викреслюють той пункт зі списку послуг.Але споживачі, що створюють контент, нікуди не діваються. Не станете ж ви редагувати фотографії, створювати серйозні програми або ж підбивати податковий звіт на смартфоні або планшеті! Це не лише незручно - частенько це просто неможливо! Програми, що створюють контент, пишуться в основному під Windows, мобільні ж пристрої працюють під управлінням iOS або Android.

І в цьому ринковому сегменті продовжують існувати стаціонарні PC і ноутбуки. Їх придбавають, найчастіше, корпоративні клієнти: великі фірми, державні установи. Ще один "постійний клієнт" стаціонарних комп'ютерів - геймери. C обліком їх спраги до нових іграшок і, відповідно, необхідності модернізації комплектуючих, вони є "золотою жилою" компаній-виробників стаціонарних PC.

Та все ж компанії Intel і Microsoft продовжують прагнути до того, щоб змінити ситуацію, що створилася : вони розробляють усі нові моделі, покликані об'єднати в собі риси обох "армій" : в компактний корпус запхнути як можна продуктивніші комплектуючі. В результаті, світ побачили Surface 3 Pro від Microsoft і Transformer(ну і ще прототип Llama Mountain) від Apple. Ці пристрої мають переконливу обчислювальну потужність і досить великий дисплей.
 

Стаціонарні PC житимуть...


Та все ж, як нам бачиться, навіть такі девайси не здатні кардинально змінити ринок персональних комп'ютерів. Дизайнери в Голлівуді перестануть працювати на потужних стаціонарних PC, а учені навряд чи перейдуть на планшети. Тим паче, що в майбутньому завдання, що стоять перед такими людьми тільки ускладнюватимуться і вимагатимуть все більше ресурсів. І певна (хай і невелика, але все-таки) частка ринку персональних комп'ютерів буде затребувана в подібних професійних сферах.

 

...якщо ви звернетеся до нас вчасно!


Усім володарям стаціонарних PC нагадаємо, що найшвидший, професійніший і комплексний ремонт комп'ютерів в Одесі здійснюється в сервісному центрі "SMART-Service". Це і зборка, і модернізація комп'ютерів, і відновлення даних з жорсткого диска комп'ютера, і установка / налаштування програмного забезпечення, і чищення комп'ютера, і лікування вірусів - все, що вам потрібне.

Усі, хто зіткнувся з випадками, що виходять за рамки компетенції звичайних сервісних центрів, автоматично стають нашими клієнтами: наші фахівці люблять кидати собі виклик - і роблять це майже щодня!