Apple і Microsoft ведуть війну патентів проти Google

2013-11-04

Консорціум Rockstar, в який входять Microsoft,, Apple, Ericsson, BlackBerry і Sony пред'явив позов про порушення патентних прав проти Google і виробників Android- пристроїв: Huawei, Samsung, Asustek, Pantech, HTC, LG, і ZTE. Із заяви компанії Rockstar, інтернет-монополіст звинувачується в порушенні 6 патентів, що стосуються контекстної реклами, найперший з яких був виданий ще в 1997 році, за 12 місяців до основи пошукової системи Google.

Також в порушенні семи патентів звинувачуються інші компанії, що випускають гаджети на Android. У них йде мова про "навігаційний інструмент для графічного призначеного для користувача інтерфейсу", "інтегрований центр повідомлень", "фільтр інтернет-протоколу" і інші технології. Аспекти позову торкаються зокрема незаконної конфігурації пристроїв компанією Samsung "так, щоб операційна система підтримувала функції галереї, електронної пошти, карт і браузеру". Також консорціум наполягає на неправомірній дії корейського виробника технології, що перетворює апарат на точку доступу Wi - Fi.

Rockstar, утворений у 2011-му році, встиг придбати збанкрутілу компанію Nortel Networks і їх 6 тисяч патентів, що включають технології, що мають відношення до безпровідних мереж, методів передачі даних, голосового зв'язку, Інтернету і напівпровідників. Особлива частина торкається 4G-сетей для передачі великих об'ємів даних на мобільні пристрої. Тоді сума угоди складала понад 4,5 млрд. доларів США. У аукціоні також брали участь корпорації Intel і Google, проте їх ставки було менше - 4,4 млрд. Після того, як аукціон виграли Rockstar, Google звинуватив лідерів IT- сектора в прагненні "знищити" ОС Android судами й відрахуваннями, у відповідь на що корпорація Microsoft виступила з думкою про те, що пошукова система займається тим же самим відносно своїх конкурентів.

З осені 2011-го року Google починає активно захищати ОС Android від позовів про порушення інтелектуальної власності. Для цього інтернет-гігант купив у IBM тисячу патентів, і вже взимку 2012-го придбав Motorola з її розробками вартістю в 12 млрд. доларів.