Новий оптичний кабель від Intel

2014-03-15

Розробники компанії Intel і фахівці інших організацій вже закінчили розробляти свою новинку техніки - супершвидкісний оптичний кабель. Призначення його служить для збільшення швидкості роботи комп'ютерів і великих серверів. Величезне збільшення швидкості буде досягнуте внаслідок скаженої швидкості за новою технологією в 800 гігабайтів в секунду в кожному напрямі. Завдяки такій новинці обчислення робитимуться в максимально короткі терміни. В середині цього року супер кабелю з'являться вже на ринку під маркою "MXC".У їх основі лежить попередня новинка минулого року - технологія Silicon Photonics компанії Intel. Яка дозволяє добитися об'єму передачі даних 25 гігабітів в секунду через одну оптичну жилу. Новинка 2013 року дозволяла забезпечити швидкість 100 гігабітів в секунду через вісім жил кабелю. Новий кабель складається з 64 жив, половина відповідає за передачу в одному напрямі, друга половина в іншому. Сумарна передавана швидкість 1,6 терабіта в секунду в обох напрямах.

Це дуже великий технічний прорив, який зможе збільшити передачу даних в сотні разів. Оптика від Silicon Photonics видає цю швидкість до 300 метрів, що набагато більше звичайних мідних кабелів.Кабелю MXC вже почали проводитися й експлуатуватися на серверах Microsoft і Facebook. Сполучають магістралі між серверами й головними маршрутизаторами в дата-центрах. Планується використати швидкісні кабелю, щоб підключати сервера графічних процесорів(GPU).

За прогнозами ціна 64 жильні кабелі дуже велика і планується запустити виробництво простіше версій кабелів по 12 і 24 жили оптики.