Ремонт об'єктивів цифрових фотоапаратів

2014-10-18

Ремонт об'єктивів цифрових фотоапаратів - досить трудомісткий процес: об'єктив є складним елементом фотоапарата, що поєднує в собі та електроніку, і оптику. Будь-які механічні ушкодження, попадання найдрібніших смітинок всередину можуть спровокувати вихід приводу пристрою з ладу. Виконати таку роботу в домашніх умовах практично неможливо. Тому, "SMART-Service" пропонує клієнтам не ризикувати й замовляти професійний ремонт об'єктиву Nikon або Canon після падіння, залиття рідиною, після якого ваш пристрій продовжить стабільну роботу.


Ремонт об'єктиву цифрового фотоапарата своїми руками - справа украй сумнівна. Для того, щоб ремонт об'єктивів приносив бажаний результат, потрібне спеціалізоване устаткування, цілий арсенал діагностичного ПО, засоби для юстирування і, безумовно, тривалий досвід за плечима. Пропонуючи професійний ремонт об'єктивів в Одесі, "SMART-Service" ще раз нагадує: не намагайтеся виконати таку складну роботу самостійно - ризикуєте втратити дорогий фотоапарат.

Те ж саме торкається і звернення в сумнівні сервісні центри: подібна робота частенько призводить до серйозніших поломок.

Звичайно, і від самого користувача пристрою потрібно чітке дотримання правил експлуатації фотоапарата, акуратність в його використанні.
 

Основні типи несправностей фотоапаратів і типи ремонту:

  • не працює автофокус об'єктиву : в цьому випадку знадобиться ремонт або заміна двигуна автофокусу/USM блоку. Проблема може проявляти себе поступово: приміром, мотор автофокусу починає приводити в рух лінзу не в повному діапазоні ходу автофокусу. Це один з симптомів несправного ультразвукового мотора автофокусу пристрою. Є декілька типів двигунів об'єктиву - щіткові(облаштування постійного струму), кільцеві та мікро USM. Усі ці движки "бояться" вологи, ударів і бруду;
  • перестає коректно працювати стабілізатор зображення, під час зйомки картинку починає "смикати". Іноді, проблеми в роботі стабілізатора призводять до виникнення помилки "Err#99 ". Найчастіше, подібні проблеми вирішуються заміною блоку стабілізатора, або ж його частковим ремонтом;
  • виходить з ладу блок діафрагми, пропадає зв'язок камери з об'єктивом, і замість свідчень діафрагми ви бачите на дисплеї "00". Іноді, може з'являтися помилка "Err#99 ". Знімки можуть виходити занадто темними, або ж засвітилися. В цьому випадку, фотоапарат часто не в змозі навестися у фокус. У таких випадках робиться ремонт блоку діафрагми, або його повна заміна на оригінальний аналог. Іноді, проблема вирішується заміною шлейфу діафрагми;
  • проблеми в роботі центральної плати проявляються в найрізноманітніших симптомах, які були писані вище, - адже усіма блоками управляє процесор, розташований на платі;
  • ще одна проблема з об'єктивом - знімки втрачають різкість. Причина може критися або в ненастроєному автофокусі, або у збитій оптичній осі(спотворюється "кому"). Найчастіше, вісь спотворюється після падіння пристрою, несправності тих, що направляють кріплення лінзи, або ж в результаті нефахового ремонту.
Заміна об'єктиву на фотоапараті, ціна якого безпосередньо залежить від конкретної моделі й класу об'єктиву, робиться в "SMART-Service" тільки на оригінальні аналоги. Тільки в цьому випадку ви можете бути упевнені, що не викинули гроші на вітер, і фотоапарат працюватиме стабільно впродовж тривалого проміжок часу.


Варто врахувати, що ремонт об'єктиву фотоапарата іноді недоцільний в силу його сильного ушкодження - в цьому випадку його легше і дешевше просто замінити.