Пайка BGA мікросхем в ноутбуках

2015-03-28
Пайка BGA мікросхем в ноутбуках

Навіть сьогодні, коли діагностичне і ремонтне устаткування досягло висот, в які простій людині та повірити складно, ремонт портативних комп'ютерів і, особливо, пайка чіпів BGA (Ball Grid Array) є досить трудомістким процесом.

Плати ноутбуків, на відміну від плат стаціонарних комп'ютерів досить невеликі в розмірах і характеризуються надзвичайно високою щільністю монтажу. Електронні елементи, що розробляються для подібних плат, досить мініатюрні - і все для того, щоб чергова модель ноутбука була максимально компактною. Це, безумовно, добре - і прогрес техніки в наявності, але ось ремонт такої техніки частенько можна сміливо назвати тонкою ювелірною роботою.Пропонуючи таку професійну послугу, як пайка BGA мікросхем в Одесі, ми цілком і повністю усвідомлюємо, що високоточного, передового устаткування мало. Потрібний досвід і золоті руки, оскільки якщо майстер хоч іноді сумнівається, як правильно паяти BGA, краще йому взагалі не братися за ремонт BGA чіпів. Також, украй важливий відповідальний підхід до розв'язання проблем клієнта і, звичайно ж, ангельське терпіння.
 

У яких випадках потрібний ремонт BGA мікросхем


Сам ремонт BGA компонентів полягає в демонтажі чіпів і повному відновленні так званих кулькових контактів (чи реболінг, ребол пайка) на нижній поверхні чіпа. Це обов'язкова процедура в таких випадках, коли мікросхема використовуватиметься повторно, оскільки в процесі демонтажу практично завжди відбувається ушкодження контактів.Реболінг і пайка BGA компонентів - досить поширені операції в процесі ремонту, оскільки вони дають можливість відновлювати електроніку без заміни усієї плати цілком. Для клієнтів це дуже вигідно, оскільки найчастіше, нова материнська плата складає половину усієї вартості ноутбука.


Отже, ми з'ясували, коли може знадобитися пайка електронних компонентів - у разі порушення контактів мікросхем і елементів плати.

Причиною цього може послужити:
 

  • перегрівши ноута, часто – тривалий, із-за тієї, що скупчилася усередині пилу;
  • перегрівши, що виникає в процесі використання техніки в нештатному режимі, в жару;
  • часткове відходження мікросхем BGA. що виникає внаслідок ударів по корпусу ноутбука, при його падіннях;
  • поганий контакт може мати місце в ноутбуку із самого початку - це заводський брак і, повірте, проявить він себе вже в перші декілька тижнів використання комп'ютера;
  • попадання на електронні елементи портативного комп'ютера рідин, які у результаті викликають їх корозію.


За наявності дефекту пайки перегрівання мікросхем посилюється і, оскільки відбувається перепад температур, руйнування контакту проявляється інтенсивніше, внаслідок чого збільшується площа дефекту. Таким чином, проблема порушення пайки контакту має прогресуючий характер і це, як розумієте, "саме не пройде". Потрібне втручання фахівців, причому своєчасне - оскільки проблема загрожує не лише контактам - а і самій мікросхемі.
 

Як відбувається процес пайки BGA компонентів в "SMART-Service"


Для цих цілей у нас є усе необхідне: якісні, професійні термо-повітряні паяльні станції, центри пайки BGA, паяльна паста або кульковий припій, флюси, ручні міні-паяльники, обплетення, трафарет для нанесення припою (пайка BGA мікросхем без трафарету незручна і займає значно більше часу).

Знайомий розповів вам, що пайка BGA мікросхем в домашніх умовах – нікчемна справа? По суті, можна обійтися і простішим набором інструментів і матеріалів - термофен, пінцет, мікроскоп, вата, флюс і рідина для його видалення, монтажне шило, фольга. Але братися за таку справу може тільки досвідчений фахівець.

Коротко, процес пайки BGA виглядає так:

  • після того, як плата прогріта до необхідної температури, при якій розплавляється припій, фахівець акуратно робить демонтаж несправного елементу;
  • наступний етап - ретельне очищення плати від залишків припою;
  • далі, робиться попередній реболінг, потім відбувається монтаж на контактні майданчики нового чіпа.


Методик пайки BGA мікросхем багато, і щонайменше недотримання тієї або іншої технології може зіпсувати не лише чіп, але і саму плату. У "SMART-Service" працюють тільки кваліфіковані фахівці, прекрасно обізнані й в теорії, і в практиці. У нас не буває ніяких "може бути", "нереально", або, чого гірше, "не вийшло". Ви нам довіряєте, ми - повністю виправдовуємо вашу довіру.