Найчастіші поломки мультиварок і як їх усунути

2023-05-31
Найчастіші поломки мультиварок і як їх усунути

Мультиварка — далеко не технічно складний пристрій. Однак це слабка втіха для тих людей, у яких вона раптово і в невідповідніший момент вийшла з ладу. Тим більше, що дуже часто причиною несправності даної техніки є нагрівальні елементи, що не перегоріли, а банальний збій в електронній системі. Попри те, що ремонт мультиварки далекий за складністю від ремонту телевізорів, виконати його самостійно без відповідних знань буде непросто.

Розгляньмо основні причини несправностей вашої кухонної помічниці.

Найчастіші несправності мультиварок

Для початку пройдемося з найпоширеніших неполадок мультихоттерів:

  1. Пристрій не вмикається.

Якщо мультиварка не вмикається, то причин може бути кілька. По-перше, переконайтеся, що кабель живлення справний і має нормальний контакт із розеткою. Спробуйте підключити її до іншої розетки або використовувати інший кабель. Злам компонентів шнура особливо актуальний для недорогих моделей мультихоттерів. Якщо проблема не вирішується і пристрій не подає жодних ознак життя, то краще одразу везти його до фахівця.

  1. Повідомлення про помилки «Е3» та «Е4».

Помилки «Е3» та «Е4» – найбільш поширені в електроніці мультиварки. Помилка «Е3» вказує на проблеми із датчиком температури, а повідомлення «Е4» – на проблеми із датчиком тиску. Зазвичай це говорить про несправність самих датчиків. Замінити їх можна самостійно, якщо ви знайомі з радіотехнікою і вмієте тримати в руках паяльник, або відвезти в ремонт до фахівця. Головне, щоб ці електродеталі були в наявності та їх було реально купити.

  1. Вихід пари з-під кришки.

Ця проблема робить нормальне використання електрокаструлі дуже проблематичним. По-перше, перевірте, чи правильно закрита кришка мультиварки, чи не зламалися на ній клямки. Якщо все гаразд, то, можливо, проблема в кільці ущільнювача, яке погано лягає на чашу. Переконайтеся, що вона знаходиться на своєму місці та не пошкоджена. Знайти новий ущільнювач для своєї моделі пристрою може бути складно, тому доведеться трохи поекспериментувати. Також несправний може бути клапан випуску пари – це вже вдасться дізнатися лише під час діагностики.

  1. Самовільне відключення мультиварки.

Якщо мультиварка мимоволі відключається під час приготування їжі, то причин може бути чимало. Перевірте, чи увімкнена вона в стабільну електромережу. Якщо так, то найчастіше проблема в перегріві. Перевірте, чи не перегрівається мультиварка під час приготування їжі. Перегрів може свідчити про неправильну роботу її нагрівальних елементів, тому краще одразу звернутися за діагностикою до фахівця.

Ремонт мультиварки своїми руками


Якщо у вас є досвід у ремонті побутової техніки, то можете спробувати самостійно усунути поломку мультиварки, адже нічого складного в її пристрої, як ми вже зазначали вище, немає. Ремонт набагато простіше, ніж обслуговування моніторів або іншої сучасної техніки. Однак пам'ятайте, що неправильний ремонт може призвести до ще більшої поломки.

Крім того, часто проблема може полягати у порушенні роботи електронної плати управління і щоб її виявити та усунути часто потрібне складне спеціалізоване обладнання або як мінімум відмінні вміння користування вольтметром та паяльником. Часто ремонт мультихоттера порівнюють з ремонтом електронних цигарок, адже за принципом роботи вони досить схожі (нагрівальний елемент, керований електронною платою) Тому в теорії можете звернутися до знайомого вейпера за порадою.

Профілактика поломок

Щоб запобігти поломці мультиварки, дотримуйтесь рекомендацій виробника. Не використовуйте пристрій неправильно, при нестабільній мережі не перевантажуйте його. Регулярно очищайте чашу від залишків їжі та стежте за станом кільця ущільнювача і клапана випуску пари. Якщо побутова техніка починає барахлити, то одразу везіть її в сервіс і не використовуйте.


Сподіваємося, ваш мультихоттер прослужить вам довго і радуватиме своєю роботою.