Чому електрочайник не вимикається під час кипіння

2023-06-09
Чому електрочайник не вимикається під час кипіння

Що б ми робили без електрочайника… Багато людей досі заперечують цю зручну побутову техніку, віддаючи перевагу класичним металевим чайникам. Ми можемо тільки позаздрити щасливчикам, які мають вранці зайві п'ять хвилин, щоб дочекатися, коли вода на плиті закипить.

На жаль, навіть людям, які активно використовують електрочайник, іноді доводиться вдатися до класичного варіанту нагрівання води через несправність першого. Несправності даного пристрою бувають різні, але сьогодні ми поговоримо про одну з найпоширеніших – електрочайник не вимикається під час кипіння.

Конструкція та принцип роботи електрочайника

Щоб розібратися в причинах, чому відключення чайника при закипанні не відбувається, необхідно розуміти пристрій електрочайника, тим більше, що він дуже нескладний. Він складається з:

  • Корпуса. Зовнішня оболонка виготовлена ​​з металу, кераміки, термоізолюючих матеріалів (якісні моделі) або харчового пластику (бюджетні).
  • Внутрішньої колби. Металева місткість, призначена для нагрівання води.
  • Електронагрівач. Деталь для нагрівання води, зазвичай виконана зі спіралей із нікелевого хромового дроту. Нагрівається при подачі електричного струму.
  • Вимикач. Механізм, який дозволяє вмикати та вимикати електрочайник (відповідає за подачу струму).
  • Кришка. Важливий елемент корпусу, що закриває чайник. Може мати власні датчики тиску, нагрівання.

Принцип роботи цієї побутової техніки не менш простий, ніж його пристрій. Електрочайник з налитою в нього рідиною підключається до електричної мережі, користувач включає тумблер, струм надходить на електронагрівальний елемент, який починає нагріватися. Через деякий час вода всередині колби також нагрівається та переходить у стан кипіння. При досягненні цього стану рідини спеціальний механізм дає електроніці команду до відключення.

За своєю суттю це звичайний кип'ятильник у місткості, який має базові автоматичні функції. Що ж тут може зламатися і хіба складно це робити? Адже це не ремонт аудіотехніки або іншої складної апаратури.

Можливі причини поломки електрочайника

Отже, що може статися з настільки простим пристроєм. Варіантів може бути декілька:

  • Несправність вимикача.

Вимикач може не функціонувати належним чином через знос чи пошкодження контактів. В результаті цього, при досягненні кипіння він не відключає нагрівач і той продовжує працювати. Найчастіше це чисто механічне ушкодження.

  • Проблеми з кришкою електрочайника.

Якщо кришка електрочайника не закривається або не спрацьовує коректно, механізм відключення може бути порушений. У цьому випадку при досягненні кипіння пара може виходити через нещільно закриту кришку, достатнього тиску не буде досягнуто, і девайс продовжить працювати.

  • Проблеми з мережевим контактом.

Якщо мережевий контакт електрочайника не забезпечує надійне з'єднання з розеткою, то подача електричного струму може бути нестабільною. Внаслідок цього механізм відключення чайника при досягненні кипіння може не спрацьовувати правильно.

  • Порушення цілісності каналу для пари.

В електрочайниках є спеціальний канал, через який пар під тиском повинен підніматися та досягати механізму відключення. Якщо цей канал забитий або пошкоджений, пара може не правильно вільно циркулювати, що перешкоджає правильній роботі механізму.

Чи варто говорити, що ігнорування даної поломки не приведе ні до чого доброго? Ви або ризикуєте забути про киплячий чайник і спалити його (і добре, якщо тільки його), або він буде схильний до підвищеного зносу через надмірно довгий нагрів сам по собі.

Як відремонтувати електрочайник

Попри простоту влаштування електричного чайника, відремонтувати його самостійно досить складно. Хіба що справа в забитому каналі для пари – ознайомтеся з інструкцією до вашого пристрою та дізнайтесь, як це перевірити.

Якщо електрочайник не вимикається під час кипіння, рекомендується звернутися до професійного сервісного центру або електротехнічного фахівця для діагностики та ремонту пристрою. Ви можете звернутися навіть до майстра з ремонту MP3 плеєрів та іншої дрібної електроніки – його навичок у радіотехніці може вистачити, щоб усунути поломку.

У разі проблеми з вимикачем або контактами може знадобитися заміна або ремонт цих елементів.

Якщо причина поломки пов'язана з неправильним функціонуванням кришки, її можна перевірити на цілісність та правильність закривання. Можливо вдасться замінити ущільнювальні елементи вручну.

Відсутність відключення електричного чайника – це незначна поломка лише на перший погляд. Насправді вона може призвести до більш серйозних несправностей пристрою, а також небезпечних ситуацій, коли ви забудете про включений чайник. Тому завжди вчасно робіть техніку у своєму будинку. А зробити це завжди можна на smart-service.ua. Ви можете замовити професійну діагностику та обслуговування різних пристроїв. Все, від ремонту телевізорів до ремонту квадрокоптерів, ми виконуємо якісно, ​​із застосуванням професійного обладнання, комплектуючих, а також надаємо гарантію на свою працю. Тому ласкаво просимо!