Якби банально не звучав наш вступ, але сучасний ритм життя справді скорочує наш вільний час до мінімуму. Якщо ви працюєте в офісі, то у вас щодня залишається буквально пару годин для себе та своїх близьких, тому що все інше забирає на себе приготування, прибирання, прання, прасування тощо. Добре, що наше життя значно спрощує різна побутова техніка. І робот пилосос – саме один із таких корисних гаджетів.
Однак чим складніша і розумніша техніка, тим частіше вона виходить з ладу і робить це, зрозуміло, у невідповідний момент. Відремонтувати сучасні смартдевайси буває дуже непросто, але що часом можна зробити напевно - це визначити, в чому саме поломка, адже пристрій найчастіше сам вас про це сповістить (якщо не йдеться про ремонт ноутбуків або смартфонів, які, швидше за все, просто вимикаються). Добре, що робот пилосос до таких гаджетів відноситься.
У цій статті ми розповімо про всі або майже всі відомі коди помилок робота пилососа, щоб ви могли швидко і правильно виправити неполадку або хоча б знати, в якому напрямку рухатися до її виправлення.
Коди помилок роботів пилососів
Коди помилок у роботах пилососах можуть позначатися по-різному, залежно від моделі та року випуску девайсу. Часто інструкцію знайти проблематично, тому інформація нижче, безумовно, вам знадобиться. Прокрутіть весь список помилок або пошукайте свою клавішу Ctrl+F, оскільки на різних моделях пристроїв вони можуть мати різну назву.
- С01 – у щітці знаходиться сторонній предмет;
- С02 – у лівому колесі знаходиться сторонній предмет;
- С03 – у правому колесі знаходиться сторонній предмет;
- С05 – неполадки датчика руху на передньому бампері;
- С06 – датчик не може працювати через сторонній предмет у корпусі;
- С08 – контейнер для пилу пошкоджений або неправильно встановлений;
- С09 – у коліщатку для прибирання під стінкою знаходиться сторонній предмет;
- Nobatt – батарея не підключена або не працює.
- 01 – не працюють бічні щітки або колеса;
- 02 – не працює сенсор перешкод чи висоти;
- 03 – корпус девайсу застряг;
- 04 – турбощітки не функціонують;
- 05 – пилозбірник відсутній
- С1 – колесо підняте;
- С2 – не працює датчик підлоги;
- С3 – не працює пилозбірник;
- С4 – колеса перевантажені;
- С5 – основна щітка потребує очищення;
- С6 – всмоктувальний модуль перевантажений;
- С7 – камера, яка відповідає за рух девайсу, не працює;
- С8 – одометр коліщатка не працює;
- E01 – ліве колесо не працює;
- Е02 – праве колесо не функціонує;
- Е04 – відсутній контакт коліс з поверхнею;
- Е05 – нижній сенсор не працює;
- Е06 – сенсори в захисному бампері не працюють;
- Е07 – ліва бічна щіточка не функціонує;
- Е08 – права бічна щіточка вийшла з ладу;
- Е09 – техніка застрягла;
- E000 – нормальний робочий стан техніки;
- E001 – несправність лівого датчика висоти;
- E002 – поломка верхнього лівого датчика висоти;
- E004 – верхній правий датчик висоти несправний.
- Е1 – батарея розряджена;
- Е2 – поломка інфрачервоних датчиків;
- Е3 – колеса не крутяться;
- Е4 – необхідне чищення щітки;
- Е5 – потужність всмоктування знизилася;
- Е6 – поломка двигуна;
- Е7 – не працює акумулятор;
- Е8 – відсутній контейнер для пилу у пристрої;
- Е11 – потрібне чищення лівого колеса;
- Е12 – потрібне чищення правого колеса;
- Е13 – потрібне чищення лівої бічної щітки;
- Е14 – потрібно очистити праву бічну щітку;
- Е15 – турбощітка потребує очищення;
- Е21 – гаджет стоїть не на рівній поверхні;
- Е22 – датчики падіння не функціонують;
- Е23 – передній бампер пошкоджений;
- Е31 – пилосос застряг;
- Е32 – мотор потребує ремонту;
- Е33 – блок вологого прибирання несправний;
- Е41 – батарея несправна;
- Е43 – гіроскоп несправний.
Це найпопулярніші коди помилок, які можна отримати у разі несправності вашого пристрою. Завдяки їхньому опису ви можете знати, на що розраховувати при здачі робота пилососа в сервіс. Це досить корисно, тому що ви розумітимете в якому вузлі сталася неполадка. Подібна розкіш недоступна при умовному ремонті планшетів, коли ви до останнього не знаєте причину несправності, а недобросовісний майстер може ще й обдурити вас.
Звукові повідомлення при неполадках робота пилососа
При певних поломках деякі моделі робота пилососа здатні видавати звукові сигнали. Від їхньої кількості залежить тип помилки.
- 1 – пилосос застряг;
- 2 – щітки пристрою не обертаються;
- 5 – не обертаються бічні колеса;
- 7 – гаджет заблокований;
- 8 – заблокований поворотний ролик;
- 9 – заклинив бампер або його датчики (сенсори) забруднені.
Також різні моделі роботів пилососів можуть сповіщати користувача про помилки за допомогою не тільки сигналів, а й голосових команд. Так зрозуміти поломку буде набагато простіше, тим більше, що в сучасних девайсах існує широкий мовний набір.
Як усунути помилки робота пилососа
Хорошою новиною для багатьох стане те, що на відміну від обслуговування зарядних станцій або комп'ютерів, багато неполадок робота пилососа можна усунути самостійно та без особливих технічних навичок. Події залежать від типу поломки. Умовно несправності можна розділити на кілька типів.
- Проблеми з акумулятором.
Часто робот пилосос «лається» саме на батарею. Причиною може бути як поганий її контакт, так і банальне зношування або вихід з ладу. Якщо акумулятор став тримати дуже мало, швидко розряджається і заряджається, це явно свідчить про його несправність. У такому випадку потрібно купити нову батарею для своєї моделі робота пилососа – зазвичай це нескладно.
- Несправності датчиків.
Датчики та різні сенсори можуть виходити з ладу з часом. Якщо це правда сталося, то замінити їх самостійно буде досить проблематично, оскільки це вимагає певних знань у радіотехніці, та й самі деталі знайти буває складно. Однак дуже часто неполадки датчиків полягають у їхньому банальному забрудненні. Слідкуйте, щоб сенсори були чистими від пилу та бруду.
- Погане з'єднання деталей.
Вкрай часто пилосос відмовляється працювати або видає помилки через те, що деталі в ньому з'єднані недостатньо щільно: відходить батарея, не зафіксують контейнер для збирання пилу тощо. Тому під час обслуговування девайса переконайтеся, що всі засувки та кріплення надійно закрилися, а пази стали на свої місця.
- Забруднення фільтрів та пилозбірника.
Часто пилосос починає погано функціонувати або зовсім перестає працювати через те, що в пилозбірнику багато пилу, а його фільтри забиті сміттям. Регулярно чистіть девайс та випорожнюйте контейнер для пилу.
- Засмічення щіток та коліщаток.
Щітки та напрямні колеса дуже чутливі до засмічень. Найчастіше до цього приводять намотане на них волосся, волокна килима, нитки тощо. Регулярно очищайте щітки, акуратно зрізайте намотане волосся (не тягніть його силою з крихких деталей).
Іноді проблема може полягати в несправності зарядної станції. Багато користувачів в такому випадку не можуть розпізнати поломку, нарікаючи на акумулятор, що сів, а його заміна, очевидно, ніяких позитивних результатів не приносить.
Поради з експлуатації робота пилососа, про які забувають
При регулярному очищенні та використанні робота пилососа за призначенням ви зможете максимально уникнути поломок та продовжити термін служби пристрою. Ось ще кілька порад, окрім зазначених вище, які вам у цьому допоможуть:
- Уникайте використання на мокрих поверхнях.
Більшість роботів пилососів не призначені для збирання на мокрих або вологих поверхнях. Переконайтеся, що підлога, на якій працюватиме пилосос, суха.
- Регулярно оновлюйте програмне забезпечення.
Перевірте наявність оновлень програмного забезпечення для вашого робота пилососа та встановлюйте їх за потреби. Це допоможе оновити функції та покращити роботу техніки.
- Обережно обслуговуйте пилосос.
При обслуговуванні робота пилососа робіть все відповідно до інструкції та правил. Наприклад, завжди в першу чергу при його розбиранні від'єднуйте акумулятор, бо активна батарея може спалити різні компоненти девайса.
- Не використовуйте пристрій у забруднених приміщеннях.
Роботи пилососи призначені скоріше для підтримки чистоти, ніж для серйозного збирання. Якщо на вашій підлозі багато пилу, бруду, волосся або вовни, необхідно провести первинне прибирання самостійно. Тільки після цього можна запускати робот пилосос. Це особливо стосується приміщень після ремонту – пристрій не призначений для очищення кімнати від будівельного пилу!
Сподіваємося, що ця стаття допомогла вам не тільки виявити, а й усунути несправність у вашому маленькому помічнику. Бажаємо, щоб він залишався в хорошому стані поряд з вами якнайдовше.