Про життя, наповнене пригодами, хочеться залишити якомога більше спогадів. Винахід відеокамери дав шанс кожному зафіксувати кращі моменти. Але для найяскравіших, динамічніших подій потрібно щось більше, ніж звичайний об'єктив. Щоб кожен рух зберіг чіткість на записі, краще скористатися екшн-камерою.
Особливості action-камер
Основне завдання цього виду апаратури — забезпечувати чіткість зйомки навіть в складних умовах, коли застосування громіздкої, статичної апаратури неможливе. Тому до екшн-камер висувається ціла низка вимог, представлена:
- компактністю;
- надійністю кріплення до різних типів поверхонь;
- високим відеорозділенням;
- якісною системою стабілізації зображення;
- міцністю;
- водонепроникністю;
- великим обсягом пам'яті;
- переконливою місткістю акумулятора.
Особливий попит такі відеокамери мають у прихильників екстремальних розваг, людей, що ведуть активний спосіб життя. Але ідеальної апаратури не існує, тому різні виробники роблять упор на:
- удароміцність;
- тривалість зйомки;
- якість відео, виходячи з яких потрібно шукати найбільш відповідну модель.
Над міцністю пристроїв працюють майже усі виробники, оскільки відеокамера повинна витримувати екстремальні умови роботи. Найбільш бюджетними при достатній міцності корпусу вважаються моделі китайського виробника Xiaomi. З окремими відеокамерами Sony можна пірнати на глибину близько 5 м, а з GoPro при необхідності можна опускатися до 60 м, не боячись пошкодити об'єктив.
Якість відеозйомки багато в чому залежить від стабілізації, частоти кадрів, світлочутливості об'єктиву. У відношенні якості відео лідерами вважають відеокамери GoPro, що мають високе розділення, частоту запису. Деякі облаштування Xiaomi не менш хороші. Вони пропонують можливість відеозйомки в дозволі 2К при швидкості в 60 кадрів/с.
Лідерами в області тривалості зйомки вважаються відеокамери Sony. Деякі з них здатні безперервно записувати що відбувається до 5 годин, за умови хватки місця на карті пам'яті.
Останні краще обирати серед моделей 10-го класу, що гарантують високу швидкість збереження даних. Чим більше об'єму карти пам'яті, тим довше можна вести запис і більшу кількість відео зберігати.
Які можуть бути проблеми?
Будь-яка техніка має властивість ламатися, а що використовуються в напружених умовах екшн-камери ремонту потребують навіть частіше, ніж інші. Найбільші групи несправності пристроїв представлені:
- механічними ушкодженнями, викликаними падіннями, ударами;
- проникненням всередину вологи із-за порушення герметичності корпусу;
- апаратними несправностями, пов'язаними з порушенням ланцюга акумулятора, перегоранням запобіжників, перегріванням процесора;
- Проблеми програмного забезпечення, що найчастіше виникають із-за неякісної прошивки.
Будь-яку з цих проблем можливо усунути, якщо звернутися за допомогою до професіоналам. Самостійні ж спроби ремонту можуть призвести до остаточного виходу устаткування з ладу.
Які легше лагодити?
Складність ремонту в більшості випадків залежить від міри ушкодження. Найшвидше й ефективно усуваються несправності програмного забезпечення. Для цього відеокамеру досить перепрошити.
Апаратні несправності набагато складніші, оскільки вимагають ретельної діагностики й заміни несправної ланки ланцюга. Після сильних ударів або намокання action-камери можуть ушкоджуватися цілі групи контактів. Це не тільки утрудняє ремонт, але частенько робить його неможливим або недоцільним.
Кращим способом захистити action-камеру від несправності стане дотримання усіх рекомендацій з експлуатації.