Смуги на екрані айфона – що робити, якщо на дисплеї з'явилися смуги

2019-04-24
Смуги на екрані айфона – що робити, якщо на дисплеї з'явилися смуги

Падіння смартфону все частіше обходиться без наслідків. Але іноді воно може призвести до фізичних ушкоджень або збоїв в роботі систем айфону. Один з поширених наслідків – поява смуг на екрані. Вони бувають різних кольорів, розташовуються вертикально або горизонтально. Можуть виникати не лише внаслідок удару, але і з інших причин.

Частіше за все порушення в роботі дисплея викликані наступними несправностями:

 • збоєм в роботі програм;
 • проникненням вологи всередину корпусу;
 • ушкодженнями шлейфу;
 • несправністю контролера.

Які дії слід зробити у випадку появи смуг на екрані? При падінні пристрою поява смуг найімовірніше викликана ушкодженням сенсора. У будь-якому разі несправності після ударної дії припускають розбирання апарату. А це краще довірити професіоналам, які здатні виявити компонент, що вийшов з ладу, і провести технічно грамотний ремонт. Після усунення несправності професіонал обов'язково зробить повторну діагностику, а також зробить перевірку працездатності взаємозв'язаних апаратних елементів.

При залиті дисплея смартфону слід його протерти й просушити. Зробити це можна з використанням звичайного фену. Щоб уникнути перегрівання приладу тримайте фен на відстані від приладу, щоб температура повітря, що нагнітається, не була занадто високою.

Це допомагає не завжди. Як правило, при значних об'ємах вологи, що потрапили всередину, як це буває при падінні телефону у воду, знадобиться розбирання й очищення зсередини.

Залиття здатне швидко вивести смартфон з ладу унаслідок окислення контактів і мікросхем. Тому в цьому випадку слід оперативно звернутися до майстра, оскільки усі ці процеси посилюються в часі, негативно впливаючи на усю апаратну частину пристрою.

Телефон не падав і не контактував з рідинами, проте, на екрані з'явилися кольорові смуги? Найімовірніше, знадобиться перепрошивка.

Перепрошивка не виконується, якщо...

Існує низка ознак, за якими можна прогнозувати, що ця операція не допоможе і проблема має характер фізичної несправності.

Зокрема, низка ознак може вказувати на те, що в айфона пошкоджений шлейф або контролер дисплея.

Це найчастіше відбувається, якщо у смартфона:

 • має тріщини на склі або корпусі;
 • екран не відгукується на дотики;
 • смужки пропадають при натисненні;
 • відбувається мимовільне відключення пристрою або програм.

Не варто намагатися розв'язати ці технічні проблеми своїми силами. Цілком вірогідний результат в цьому випадку – зіпсовані мікросхеми й контакти. Оригінальні запчастини, навички та професійний інструмент майстра забезпечать максимально швидкий і якісний ремонт.

Перепрошивка смартфону

Щоб виконати перепрошивку, знадобиться ноутбук або ПК, а також рідний для айфон USB-кабель. З його допомогою слід підключити пристрої.

При використанні альтернативних кабелів замість стабільного контакту система може видавати код помилки. У деяких ситуаціях пристрій не бачить iTunes, за допомогою якого виконується операція.

Для переустановлення інсталюйте актуальну версію iTunes на ПК і з'єднайте девайси USB-кабелем. Далі необхідно:

 • вибрати в меню iTunes відповідний пристрій для завантаження;
 • завантажити ПЗ;
 • одночасно натиснути на смартфоні кнопки включення і Home до появи фірмового логотипу;
 • поетапно виконати дії згідно інструкції, що відкрилася у вікні.

Якщо цей спосіб не допоміг, смужки з'являються через несправності апаратної властивості. Для їх усунення потрібно розбирання смартфону. Наші фахівці проводять діагностику і ремонт із застосуванням оригінальних запчастин для техніки Apple. Звертайтеся, ми завжди готові допомогти.