Що робити в разі швидкої розрядки iPhone

2019-11-25
Що робити в разі швидкої розрядки iPhone

Зустріти власників смартфонів, які не почали б швидко розряджатися без видимих причин, неможливо. Їх просто не існує. Рано чи пізно ця проблема виникає у кожного. Перше, що робить більшість користувачів, – міняють акумулятор самостійно або просять це зробити в сервісному центрі. Не мудруючи лукаво, там теж дуже часто просто міняють «батарейку», навіть не намагаючись розібратися в причинах.

При ретельнішому вивченні проблеми з'ясовується, що зносилася батарейка тільки у 60% iPhone, які почали часто розряджатися. Ось чому в нашому Telegram- чаті нерідко зустрічаються повідомлення, що після заміни акумулятора девайс почав працювати ще гірше. Особливо це стосується тих горе-власників, які з метою заощадження часу і засобів купують комплектуючі на якомусь незрозумілому радіоринку.

Фахівці, працюючі в сервісному центрі, у разі виникнення названої вище проблеми радять передусім провести діагностику приладу. Для якісного проведення цієї досить складної процедури знадобиться спеціальна апаратура. Тому провести її можуть тільки в серйозному сервісному центрі.

У чому полягає діагностика смартфону

Переконавшись у відсутності проблем з включенням і роботою iPhone, фахівець переходить до перевірки кожного вузла пристосування, а саме:

  • як проявляє себе акумулятор в різних налаштуваннях, передусім iOS 11;
  • яка кількість циклів заряду акумулятора;
  • приблизно, яка його місткість.

Для проведення двох останніх перевірок знадобиться спеціалізована програма. Якщо в ході діагностики з'ясується, що залишкова місткість батарейки не дотягує до 80 відсотків, значить, вона просто не може витримати пікові навантаження. Відновити коректність роботи смартфону без заміни акумулятора у такому разі не є можливим.

Для чого потрібні стрес-тести

Діагностуючи апарат, фахівець спочатку підключає його до лабораторного блоку живлення, що відрізняється високою точністю. Отримані дані про енергоспоживання iPhone, що перевіряється, він порівнює з даними стандартної карти. У ній вказані свідчення еталонного споживання енергії в режимі включення, очікування і функціонування за призначенням.

Якщо свідчення при вимірі співпадають з приведеними в еталонній карті значеннями, значить, справа в акумуляторі. Фахівець його замінює, знову перевіряє стан, місткість і «поведінку» у різних циклах. Якщо все ОК, чітко функціонуючий девайс повертається його власникові.

У разі наявності проблеми

При виявленні неспівпадінь показників смартфону з вказаними в еталонній карті, на ньому встановлюють заводські налаштування. При цьому усі дані зберігаються. Після проведення таких маніпуляцій апарат діагностується повторно. Проблема не зникла? Інженер відновлює на iPhone режим заводських налаштувань DFU. Якщо і така міра виявилася недостатньою, фахівець приступає до проведення глибокої діагностики апарату.

В наявності яких проблем немає провини акумулятора

Детальне діагностування допомагає виявити причину швидкої розрядки смартфону. До них може відноситися:

  • споживання енергії девайсом в стані «вимкнено» чи в режимі сну;
  • підвищеним її споживанням при запуску смартфону, роботі з Wi-Fi або здійсненні дзвінків.

Це може відбуватися з вини несправностей в периферійних модулях або компонентах на платі. Виправити положення зможе тільки фахівець, що добре розбирається. Якщо ви зіткнулися з проблемою швидкої розрядки батареї iPhone і звернулися в сервісний центр, а вам відразу ж запропонували її замінити, біжіть від таких горе-фахівців подалі. Справжні професіонали спочатку обов'язково проведуть комплексну діагностику вашого смартфону, виявлять істинну причину й усунуть її.