Відеокарти MacBook. Ознаки несправностей, ремонт і заміна.

2019-12-04
Відеокарти MacBook. Ознаки несправностей, ремонт і заміна.

Всі великі виробники рано чи пізно стикаються з проблемою браку. Гігант IT- індустрії - компанія Apple - не виключення. Періодично проводять акції й програми з заміни вузлів однієї й тієї ж моделі, які визнані бракованими. Це відбувається у разі масових скарг споживачів на одну і ту ж комплектуючу. Для великих організацій, які мають на ринку ім'я і ретельно стежать за своїм іміджем, така практика абсолютно нормальна. Йдеться передусім про турботу і збереження клієнта.

Apple не раз стикався з подібного роду проблемою. Вона торкалася як дрібної техніки (телефон, планшет і інші), такої більшої (ноутбук). Для споживачів включалася гарантійна заміна.

Щоб скористатися нею, потрібно виконати дві умови:

 • випадок повинні визнати гарантійним;
 • пристрій входить в “чорний” список моделей, які визнані дефектними.

Нещодавно подібна історія сталася з відеокартою для MacBook Pro з діагоналлю дюймів. Період випуску визначений лютим 2011-2013 років. Вона була офіційно визнана виробником, як дефектна. Програмні й апаратні збої впливали на роботу усього ноутбука. Це виражалося в мимовільних перезавантаженнях системи, аж до повного виключення, некоректному відображенні графіки. Такі недоліки проявляються досить швидко і не пов'язані з роботою на Макбук Про. За бажанням лептопи ремонтували або міняли.

Статистика показує, що визнання виробничого браку буває в одиничних випадках. А проблеми з відеоадаптерами у Маків - це не рідкість. Тут ми розповімо про те, як проводиться ремонт і діагностика у сервісних центрах Apple Pro.

Діагноста відеокарти MacBook Pro

Попри різноманітність несправностей, що виникають на відеочіпах, є низка особливостей, які дають можливість визначити причину несправності. Нагадаємо, що існує два різновиди відеоадаптерів - інтегровані й дискретні. Ми розглядатимемо тільки ті моделі Макбуків, в яких встановлено другий тип (GPU). Тут несправність призведе до ремонту або заміни відеочіпа. У випадку з інтегрованою картою ремонт окремих компонентів неможливий, тільки материнської плати в цілому.

Ось низка ознак, які вказують, що проблема саме у відеокарті:

 1. Дисплей абсолютно чорний - зображення повністю відсутнє. При цьому чутні звуки, що характеризують завантаження системних файлів, вентилятори не припиняють свою роботу. Щоб бути упевненим, що проблема з відеоадаптером, а не з дисплеєм, знадобиться робочий зовнішній монітор. Якщо при його підключенні картина не міняється, то відеокарта несправна.
 2. На екрані є присутнім зображення, але періодично з'являються смуги, квадратики або інші спотворення. Щоб виключити проблеми з екраном, потрібно звернути увагу на його експлуатацію. Якщо перед появою спотворень, Ви не упускали лептоп, не придавили випадково верхню кришку, то вірогідність ушкодження матриці виключається. При виключенні вищеописаних випадків, діагностується причина у відеокарті.
 3. MacBook перегрівається, несподівано вимикається, перезавантажується сам по собі. Такі несправності можуть загалом впливати на продуктивність і швидкість роботи системи. Часто з ноутбуками відбувається наступне: вони гріються, сильно шумлять, відбувається виключення або перезавантаження. При цьому система може гальмувати.

Це ситуації, що найчастіше зустрічаються, і пов'язані з некоректною роботою ноутбуків, в яких причина криється в поломці відеоадаптера. У будь-якому разі, ви завжди можете звернутися з приводу діагностики в спеціалізований сервісний центр.

У чому криється проблема графічних процесорів Apple?

Отже, ми коротко розглянули варіанти, при яких несправності криються в самому відеочіпі. Але! Щоб фірма-виготівник визнала дефект свого устаткування, випадок має бути гарантійним в чистому вигляді. Гарантія не поширюється, якщо:

 • пристрій постійно працює з відео і графікою;
 • користувач регулярно малює в режимі 3d, займається рендерінгом;
 • усередині є присутньою велика кількість пилу;
 • на лептоп пролита вода;
 • ушкодження виникли після падіння або стрибка напруги в мережі.

Процесор повинен іноді відпочивати, робота по декілька діб поспіль призводить до перегрівання. Якщо одна з найбільш поширених причин виходу з ладу відеочіпів. Компанія Apple встановлює на свої пристрої потужну систему охолодження. Але і вона може давати збої. Проблеми криються в наступному.

Потужні ноутбуки купують в основному ті, кому в процесі роботи вимагається багато взаємодіяти з відео і графікою. Усе це найсильніше навантаження на графічний процесор. Багатогодинні випробування не дають можливість нормально охолодитися платі. Те ж саме може статися при великому скупченні пилу.

Заміна або ремонт?

Отже, проблема діагностована. Якою б не була причина, ясне одно - ноутбук не працює. Є два шляхи розв'язання цієї проблеми:

 • заміна;
 • ремонт.

Але не варто зневірятися. Ціна такої процедури менша, ніж купівля нового лептопа. Тому спершу дізнайтеся в сервісі вартість ремонтних робіт.

Ремонт

Основним місцем ушкодження на чіпі є контакти між ним і материнською платою. Це місце досить крихке. Частинки, які знаходяться на контактах, схильні до окислення або відшаровування. Це може бути наслідком перегрівання, дії вологи або падіння. Після перепаювання працездатність карти відновлюється.

Заміна

Якщо при діагностиці виявлені внутрішні ушкодження кристалів процесора або його підкладки, а також інших апаратних частин відеоадаптера, робиться заміна. Підміною може виступати подібна модель (за умови, що вона не знята з виробництва) або її аналог.

Відновлення працездатності відеоадаптера MacBook Pro в Одесі

Усі вказані питання і шляхи їх вирішення допоможуть лише теоретично розібратися з проблемою. Найкращим рішенням буде діагностика пристрою фахівцями спеціалізованого сервісного центру. Там є усі необхідні для цього засоби. Наші інженери-електроніки допоможуть вам повернути до життя ноутбук.