Чому у MacBook шумить вентилятор?

2020-03-03
Чому у MacBook шумить вентилятор?

Шум, що видається вентилятором при включенні, нормальна реакція на появу навантаження. Але триває він недовго. Кулер в ноутбуці починає працювати активніше при нагріванні. Якщо вас щось турбує, то варто звернутися до працівників сервісного центру, які займаються ремонтом MacBook .


Чому у MacBook шумить вентилятор

Моделі макбуков мають схожі комплектуючі, але в залежності від моделі існують деякі відмінності в роботі системи охолодження.

  1. У лінійці Air шум буде провокувати безпосередньо процесор. Це пов'язано з тим, що його центральний чіп виконується всю основну роботу, включаючи обробку графічних зображень. Відсутність нормальне вентиляції викликає перегрів.
  2. У комп'ютерів Pro однозначно відповісти на питання, що є джерелом шуму, не можна. У перших моделях графічний адаптер був вбудованим. На процесор лягала вся навантаження, пов'язане з графікою. У наступних ноута цієї лінійки відеокарта стала окремим елементом.

Перегрів - це найбільш часта причина шуму. Але є ще ряд несправностей, які здатні його спровоціровать.Наприклад:

  • некоректна робота термодатчика або контролера;
  • програмний збій;
  • проблеми з кольором;
  • дефекти термотрубкі;
  • необхідна заміна термопасти.

Для визначення причини необхідно проведення діагностики.

Як вирішити проблему і чому це важливо?

Перегрів може привести до дуже серйозних проблем.Постійна висока температура може привести до виходу з ладу материнської плати, графічного адаптера або будь-якого з видів пам'яті. Якщо про процесі роботи з комп'ютером спостерігається шум, то найпростіше за допомогою спеціальної програми перевірити температуру термодатчика. У робочому стані вона не повинна перевищувати 70 градусів. Розглянемо методи діагностики і можливості усунення неприємностей:

  1. Пил. Якщо постійно не займатися профілактикою обладнання, то пил рано чи пізно накопичується і може стати причиною поганої вентиляції. При зверненні до спеціалізованого сервісного центру вам проведуть чистку вентилятора, заміну термопасти і змазування кулерів.
  2. Вентилятор. Якщо крім шуму присутні ще і деренчання, то можливо кулер взагалі зламався. Причиною може бути шлюб або замикання. Коли негайно після виявлення пошкодження відразу, то досить мастила. Але часто доводиться міняти вентилятор цілком. Не затягуйте з діагностикою. Використання несправний вентилятор може стати причиною більш серйозних проблем.
  3. термотрубкі. Її знос призводить до того, що тепло погано відводиться і з'являється неприродний гул. Трубка змінюється легко, головне, щоб від високу температуру не перегрівся основний чіп.

Уважно стежте за станом вашого макбуков. Своєчасне усунення проблеми обходиться дешевше.

Профілактика перегріву і несправності

Щоб уникнути можливого перегріву, потрібно стежити за тим, щоб при роботі на ноутбуці, вентилятор не закривався. Повинно бути забезпечено вільний рух повітря.Пил в цьому випадку не накопичується у великій кількості. Крім того, кожні півроку-рік необхідно проводити профілактику і чистити систему охолодження.

Всі роботи, навіть найдрібніші, краще довіряти фахівцям сервісних центрів. Особливо, якщо MacBook на гарантії.