Чому гасне екран на макбук?

2020-03-03
Чому гасне екран на макбук?

Проблеми з екраном можуть бути, як серйозними, так і не дуже. Головне, уважно поставитися до проблеми і не намагатися вирішувати її самому, якщо ви не впевнені в своїх силах. Краще звернутися до спеціалізованого сервісного центру, де якісно виконають будь-які роботи від діагностики до ремонту материнської плати MacBook .

гасне екран MacBook

Зверніть увагу на те, з якою періодичністю гасне монітор. Можливо треба просто перевірити настройки. Спочатку виробник розглядає ноутбук, як обладнання, що працюють у відриві від джерела енергії. При цьому споживається заряд акумулятора. Apple передбачив, що при бездіяльності екран буде через деякий час гаснуть, тим самим заощаджуючи заряд. Монітор - найголовніший споживач енергії.

Чому на MacBook і iMac вимикається екран?

Зверніть увагу в які моменти відбувається вимикання екрана макбуков. Якщо це відбувається в моменти бездіяльності, то зверніть увагу на налаштування енергозбереження. Це називається режим сну. За замовчуванням виставляється кілька хвилин. Якщо вас сильно дратують часті вимкнення, то функцію можна відключити. Такий же механізм і у iMac.

Фахівці радять все ж використовувати цю функцію. Вона дає можливість:

  • заощадити заряд;
  • зберігає ресурс всіх комплектуючих, включаючи відеочіп і матрицю.

Якщо вам потрібно, щоб монітор знаходився у включеному стані, то краще встановити програму, яка дозволяє в потрібний час одним натисканням на іконку перейти в режим сну.

Автоматичне налаштування яскравості

Налаштування яскравості справа більш тонке і складне. Всі пристрої фірми Apple забезпечені датчиком освітленості. Таким чином, підстроювання проводиться автоматично в залежності від зовнішніх джерел. Якщо датчик несправний або дає збої на пристрій надходитимуть неправильні дані. Тому екран буде гаснути, наприклад, при повній темряві.

Якщо спостерігається така несправність, то необхідно терміново провести заміну неробочого датчика. Інакше може виникнути перегрів і більш важливі вузли ноутбука вийдуть з ладу. Щоб виключити таку ситуацію, необхідно тимчасово відключити систему автоматичної настройки і займатися регулюванням яскравості самостійно.

Апаратні несправності

Несподівано згасаючий екран може мати й іншу природу. Дефекти можуть бути і апаратної частини. Найчастіше зустрічаються некоректності в роботі графічного механізму. Плата виходить з ладу, тому що довгий час перебувала під навантаженням. У деяких випадках спостерігається спотворення графіки, неповноцінне відображення картинки, але найчастіше монітор просто гасне.

Поломка відеоадаптера також передбачає "ефект чорного екрану". В цьому випадку, при включенні чутно, що система запускається і навіть працює, але монітор залишається темним. Контролер міг вийти з ладу, наприклад через замикання або перепаду напруги.

При підозрі на несправність в апаратній частині, необхідно проведення повної діагностики в спеціалізованою сервісною центрі. Варіантом може бути багато. Можливо знадобиться заміна елементів материнської плати.На неї могла потрапити волога, наприклад через те, що в кімнаті було дуже волого.

Поломка самого дисплейного модуля зустрічається вкрай рідко. Виняток становлять падіння.