Бездротова передача даних тепер - 100 гігабіт на секунду

2013-10-16
Бездротова передача даних тепер - 100 гігабіт на секунду

Учені з Технологічного інституту Карлсруе (Karlsruhe Institute of Technology, KIT), який знаходиться в Німеччині, працюючи над розв'язання проблеми розширення покриття кабельних і оптоволоконних комунікаційних мереж, почали розробляти нові високошвидкісні системи безпровідного зв'язку. Застосування таких систем набагато вигідне з економічної точки зору при розширенні зон покриття як в сільських місцевостях, так і у великих містах. У останньому випуску журналу Nature Photonics Magazine німецькі дослідники опублікували статтю, яка описує їх саме останнє досягнення в області безпровідного зв'язку. Це технологія, що дозволяє отримати рекордну швидкість передачі інформації близько 100 гігабітів за секунду.

Під час досвіду учені добилися колосальної швидкості передачі інформації на установці, розташованій в стінах їх лабораторії. Установка працювала на частоті 237.5 Гігагерців, а відстань між приймачем і передавачем, при якому стабільно тримався зв'язок, складало близько 20 метрів. Цікаво, що у своїх попередніх експериментах цій же групі учених вдалося добитися швидкості передачі інформації в 40 гігабітів в секунду на відстані понад 1000 метрів.

Отримання такої швидкості стало можливим завдяки декільком нововведенням і інноваційним рішенням. Перше - усі високочастотні тракти приймачів і передавачів системи безпровідного зв'язку були виконані у вигляді цілісних електронних чіпів з високим рівнем інтеграції. Друге - на відміну від попередніх дослідів, де управління передачею здійснювалося електронний, то в новому устаткуванні був використаний фотонний метод управління передачею і прочитуванням інформації, прийнятої приймачем.

"Наш поточний проект і, можливо, усі майбутні проекти високошвидкісних безпровідних комунікаційних систем є синтезом технологій широкосмугового радіозв'язку й оптоволоконних систем" - розповідає Інгмар Калфес (Ingmar Kallfass), професор KIT і координатор проекту під назвою Millilink.

"У селах і у великих містах, де прокладення комунікаційних кабелів справа складна, дорога й економічно невигідна, використання безпровідних комунікацій є дуже хорошою і доступною альтернативою. Але такі технології можуть забезпечити підтримку не лише магістральних каналів, ми розглядаємо їх в якості одного з варіантів підключення кінцевих споживачів, які, маючи швидкості близько 100 гігабітів в секунду, зможуть передавати або приймати об'єм даних одного Blu, - Ray - або п'яти DVD- дисків всього за дві секунди часу".

Цей проект ведеться у рамках європейської програми Millilink, сума реалізації складає 3 мільйони доларів. І важливе те, що добитися рекордного показника швидкості передачі інформації вдалося з використання тільки одного потоку даних, що займає певну смугу частоти, що несе. Використання мультиплексування декількох потоків даних, рознесених по різних частотах, що несуть, дозволить збільшити загальну ширину смуги пропуску і підняти швидкість передачі даних у багато разів.