Гаджети підвищують ризик інсульту

2013-11-19
Гаджети підвищують ризик інсульту

Вчені з Британського Університету Ексетера спостерігали за станом здоров'я понад 8 тисяч американців і зробили висновок, що мобільні телефони й інші гаджети не безпечні, як стверджують виробники.

Учені з'ясували, що шкідливий вплив техніки на мозок людини пояснюється не лише постійним нервовим навантаженням, але і присутністю такого металу як вольфрам, використовуваного при виробництві ноутбуків, планшетів і смартфонів. У останні роки кількість використання цього металу при виробництві техніки збільшилася у 2 рази.

Проводилася безліч досліджень впродовж 12 років групою експертів на чолі з Джесікою Тирел. Зрештою з'ясувалося, що при підвищенні рівня вольфраму в організмі, набагато підвищується ризик інсульту, повідомляє megamedportal.ru. Особливо небезпечно це для людей кому за 50 років. Також вважається, що таке стан виникає в результаті «оксидативного стресу», який розвивається в клітинах при надлишку в організмі вольфрам.

Учені все ж не можуть стверджувати точно про те, що нині підвищення рівня вольфраму в організмі людини пов'язане саме з постійною взаємодією людини й гаджетів. Але як вважають учені, не можна також і заперечувати того факту, що при роботі з мобільним пристроєм невелика кількість вольфраму виділяється в зовнішнє середовище і потрапляє в харчовий ланцюжок людини та потім в людський організм.

Конкретних досліджень на предмет негативної дії вольфраму на організм людини на цей час вченими не проводилося, дослідникам ще належить краще вивчити це питання, перш ніж робити якісь однозначні висновки.