Жовтий вогонь смерті PS3

2014-09-27
Жовтий вогонь смерті PS3

Поява жовтого вогника на світлодіодному індикаторі Playstation 3 - причина для того, щоб починати бити тривогу. За кордоном, подібний симптом має назву YLoD - "Yellow Light Of Death" або "Жовтий вогонь змети".
 

У чому причини прояву симптому?


Найчастіше, YLoD інформує власника приставки про материнську плату, що вийшла з ладу, а головна причина в 99% випадків криється в некоректній або нестабільній роботі графічного процесора PS3, RSX.
Цей відеочіп мало чим відрізняється від свого попередника на PS2. Він був розроблений NVIDIA на підставі чіпа GeForce 7900(G71), причому в RSX було збережено кількість вершинних і піксельних конвеєрів, проте практично у два рази зменшена ширина пам'яті(до 128 біт). Окрім іншого, відеочіп був перекладений з інтерфейсу PCI Express на FlexIO. Змінилися і розміри вбудованих кешів, правда, трохи.

Робиться цей відеочіп на заводах Toshiba і Sony, а не на території потужностей TSMC. Якщо бути до кінця відвертими, саме цей відеочіп у відлагодженій системі PS3 є своєрідним "чужорідним елементом". Неначе він до системи "пригвинчений".Ще і, найчастіше, "ногами".
Sony слід було б давно замінити цей проблемний компонент, але складання і виробництво від подібного рішення явно постраждають. Та і політика компанії не допускає вільного доступу сервіс-центрів до комплектуючих для приставки. Розумний вихід один: перевстановити цю мікросхему чіпа з паралельною заміною кулькових виведень, які піддалися руйнуванню.

Процес, професійною мовою, називається "реболінгом". У сервіс-центре "SMART-Service" - це одна з найпоширеніших послуг, що стосуються ремонту PS3 та інших приставок.
Замінити відеочіп Playstation 3 немислимо без відповідного досвіду і спеціалізованого устаткування, в умовах сервісного центру.

У наших фахівців є і досвід, і надточні передові інструменти. Приміром, це ті ж інфрачервоні паяльні станції, здатні працювати по заданому терморежиму. Подібне устаткування, відверто кажучи, далеке не в кожному центрі. Зазвичай використовуються промислові фени, дешеві китайські паяльні станції, які, в принципі, не можуть принести бажаного результату. Після використання подібної техніки, термін служби приставки, що реанімується, скорочується в десятки разів. І, найчастіше, повторному ремонту пристрою вже не підлягають.
 

Перегрівання ігрової консолі


Інша причина виникнення поломки, окрім заводського браку - елементарне перегрівання приставки, яке може піти або від засмічення системи охолодження пилом, або в результаті тривалих навантажень приставки. Навіть в цьому випадку, ми настійно рекомендуємо своїм клієнтам, що не мають достатніх навичок, відразу звертатися в сервісний центр, оскільки дилетант може пошкодити крихкий пристрій або його компоненти вже у момент його розбирання.
При появі «жовтого вогню смерті» найрозумніше рішення - бігти з приставкою в "SMART-Service". Не намагайтеся самостійно розбирати консоль! Не маючи достатніх навичок, можна завдати серйозного збитку приставці і її елементам.

Щоб не допустити перегрівання, не "ганяйте" приставку цілими днями, не закривайте вентиляційні отвори, дотримуйтеся чистоти в приміщенні. Все - до банального просто!

Інші види ремонтних послуг для консолей
 

  • чищення приставки;
  • заміна термопасти;
  • перепрошивка PS3;
  • реболінг процесора, відеочіпа;
  • заміна лазерної голівки Blu - Ray;
  • заміна або ремонт блоку живлення приставки;
  • ремонт плати wifi;
  • заміна USB роз'ємів;
  • заміна південного моста South Bridge;
  • ремонт і заміна жорсткого диска й інші види ремонту ігрових приставок.