PlayStation 4: "Велич чекає"? Дочекалися!

2014-12-01
PlayStation 4:

Упевнені, в корпорації Sony досі не забули неоднозначний старт попередника нової моделі, PlayStation 3 : не лише його вартість виявилася занадто високою - він відрізнявся складною і нестандартною архітектурою(на чолі з процесором Cell). У останньому було задіяно ядро POWER з вісьмома синергетичними процесорними елементами SPE.

Що, частково, і привело до помітного спрощення(чи стандартизації, якщо так більше подобається) консолі. На борту PS 4 розмістився 8-ядерний AMD Jaguar зі звичною архітектурою х86/64, графічний же чіп приставки можна назвати аналогією Radeon HD 7850/7870. У результаті, вийшов досить потужний домашній комп'ютер зі специфічною операційною системою. Усе це - PlayStation 4, огляд якого ми вам представляємо нижче.
 

Приємна несподіванка від Sony - або для Sony?


Згідно зі статистичними даними, наданим NPD Group в липні, PlayStation 4 випереджає по продажах свого основного конкурента, Xbox One, вже сьомий місяць підряд. З моменту випуску нової приставки було реалізовано понад 10 мільйонів пристроїв. Цікаво, що навіть в Sony точно не знають, чим обумовлений такий успіх! Згідно з опитуваннями, у великої кількості покупців PS4 до цього не було навіть PS3. У Sony напружено думають, що спровокувало такий інтерес - і як повністю виправдати очікування споживачів.


 

Зовнішність PlayStation 4


До виходу консолі PlayStation 4, в мережі можна було в надлишку виявити творчість волонтерів - дизайнерів і 3В-моделерів, які навперебій пропонували цікаві варіації гіпотетичної приставки. Розробники ж прийняли рішення відставити убік сміливі експерименти з дизайном, згадавши мудру істину "усе геніальне - просто". Після занадто вже химерної та футуристичної зовнішності PlayStation 3, дизайн нової консолі виглядає ідеально.Невелика коробка позбавлена видимих виступів і кнопок, краще над усе виглядає в горизонтальному положенні, хоча її можна поставити й вертикально(краще - на спеціальну підставку).

Консервативну форму "чорного ящика" згладжують нахили передньою і задньою граней приставки. Та ж "футуристичність", але помірна.

У горизонтальному роз'ємі передньої панелі корпусу розташовується пара USB для передачі save- файлів і підключення геймпадів і гарнітури. Трохи лівіше розташувався отвір приводу Blu-Ray.


По лінії, перпендикулярній цій горизонтальній смузі розташувалися індикатор і кнопки панелі з мікроскопічними піктограмами.

На задній стороні розташовуються вентиляційні отвори, роз'єми для живлення, HDMI, цифровий оптичний аудіовихід, роз'їм AUX(для підключення периферійних пристроїв - камери, приміром) і підключення дротяної мережі.

Захоплення дисків приводу PlayStation 4 працює прекрасно, але для їх витягання доведеться зайти в спеціальну менюшку, що не дуже зручно.
 

Геймпад


Якщо геймпад PS 3, "Dualshock3" багато геймери вважали "замалим", із занадто різкими "крилами" хвата, незручно розташованими стиками, то контролер PlayStation 4 - це абсолютно інша історія.

Він став більший, "крила" стали більше і мають плавніші контури, що гарантує зниження навантаження на кисть. Хід стиків (які помітно зменшилися і віддалилися один від одного) став чіткішим, на них з'явилися западини - тепер все, як у людей. Канули в небуття "Start" і "Select", поступившись місцем лаконічним "Options" і "Share"(остання клавіша - для передачі знімків і роликів в мережу). Посередині геймпаду розташувалася сенсорна панель, але її можливості доки використовують лише деякі ігри.
Зате багато користувачів вже встигли належним чином оцінити контролер руху, оснащений 6 осями, - система розпізнає, під яким кутом геймер тримає джойстик і куди той обертається, що дає йому можливість замінити джойпад PlayStation Move.

Ще одно значиме нововведення - динамік над кнопочкою PS. Подібні джойпади були ще у Nintendo Wii. Динамік транслює голоси з чату, діалоги й так далі. Щоб не будити нікого вночі, ви завжди можете підключити до контролера навушники - через нього можна пустити увесь звук.

Переваги Dualshock 4 перед Dualshock 3 :

  • більший розмір, зручніша форма;
  • неслизькі, невеликі за розміром стики з чітким ходом і западинами;
  • трьохосьовий акселерометр і трьохосьовий гіроскоп;
  • динамік, вихід на навушники.


Начинка консолі


PlayStation 4, як і належить ігровій консолі, розрахована на максимально широку аудиторію, і технічні характеристики навряд чи вразять геймерів, що збирають нові потужні машини щорічно. Проте, начинка PlayStation 4, купити яку можна в середньому за 7000 грн, вражає:
 

  • восьми ядерний процесор AMD Jaguar х86-64(така частота - 1,6 ГГц), який можна розігнати до 2,75 ГГц;
  • графічний чіп AMD Radeon(18 обчислювальних блоків, пікова потужність - 1,84 терафлопс);
  • 8 Гб оперативки DDR5(5,5 ГГц), пропускна спроможність - 176 Гбайт/з;
  • жорсткий диск на 500 Гб;
  • Blu-Ray/DVD.
Згодні, в плані архітектури новий PlayStation 4 не особливо відрізняється від звичайного персонального комп'ютера, чому багато розробників, до речі, абсолютно раді. Одно бентежить: на PS 4 апаратна реалізація зворотної сумісності іграшок з попередником неможлива. Проте, Sony налагоджені розв'язати цю проблему в найближчому майбутньому за допомогою "хмарних" сервісів.

До речі - якщо після сказаного ви все ще скептично налагоджені відносно технічного потенціалу PS4 - її попередниця несла на борту всього 512 Мб оперативки, що навіть у 2006 році вважалося досить скромним показником. При цьому, на PS3 вільно грали в God of War 3, Uncharted, The Last of Us, Beyond: Two Souls і інші красиві шедеври. На компі з аналогічними характеристиками ці ігри просто не запустилися б! Так що уся суть полягає в оптимізації під певне устаткування, і не варто порівнювати апаратну начинку приставки з нутрощами вашого системного блоку.

PS VITA


C появою PS4 почалася нова ера портативної консолі : PS Vita може використовуватися в ролі геймпаду, другого екрану і для трансляції гри в прямому ефірі. Фантастика в наявності: той же Battlefield 4 запускається за допомогою пари кліків на мобільному пристрої - можете грати й удома, і обідньої пори на терасі свого офісу. Стримінг абсолютно не гальмує і працює гранично акуратно: відеодекодер дозволяє стискати відеоряд до необхідного дозволу, трансляція ж здійснюється за допомогою Wi - Fi.

Розширений екран здатний працювати аналогічно з Wii U -(-000-0-) - частина інтерфейсу типу карти гри, інвентаря перекладається на PS Vita(або на смартфон з перевстановленим PlayStation App).
 

Ігри


У випадку з PlayStation 4 гра виглядають як аналоги на PC з високими налаштуваннями графіки, так що технологічного стрибка, як було у момент переходу з PS 2 на PS3 не чекайте. У більшості проектів реалізований дозвіл Full HD і 60 кадрів/хв. Усе це радує на тлі спогадів "з минулого покоління" у вигляді замилених текстур, дозволу в 720 p і гальм.
 

Епілог


Реліз нової консолі завжди був складним, переломним моментом. Головна роль залишається за контентом, але іграшки поки що в дефіциті, а інші розважальні сервіси або не запущені, або ж не є актуальними для нашої країни. Але, як ні крути, технологічний потенціал PS4 гарантовано дасть можливість реалізації величезного числа захоплюючих ігрових проектів.

Високі темпи продажів обрадували й зацікавили не лише творців PS4, але і розробників ігор. Так, компанія Ubisoft публічно заявила про свій намір приділяти менше уваги проекту Xbox 360, так само як і PS 3 на користь PS 4.
 

SMART-Service. Успішна реанімація ігрових консолей


На цей час, в центрі "SMART-Service" виконуються усі види ремонтних робіт PS4 та інших приставок - від перепрошивки до заміни лазерної голівки. Час ремонту, як завжди - мінімальне, відмінний результат - гарантований.