Що робити, якщо в iPhone потрапила вода?

2020-03-06

Що робити, якщо в iPhone потрапила вода?

Попадання води в корпус - одна з найбільш поширених причин звернення власників смартфонів в сервісні центри. Всі моделі iPhone оснащуються мінімальним захистом від вологи. Така конструктивна особливість забезпечує нормальну працездатність, якщо власник під час розмови потрапив під дощ або на кілька секунд впустив телефон в воду.

Повністю захиститися від вологи неможливо - тривале перебування у вологому середовищі може стати причиною серйозних поломок. Якщо проблема трапилася, то рекомендується швидше віднести Айфон в сервісний центр. Перед походом до майстрів можна зробити деякі заходи самостійно.

iPhone впав у воду - що робити і як врятувати смартфон

Не рекомендується робити необдуманих дій - намагатися розблокувати гаджет або ставити на зарядку. Таким чином можна спровокувати коротке замикання, через якого може повністю вийти з ладу материнська плата. Краще рішення - насухо витерти корпус і в терміновому порядку звернутися до фахівців сервісного центру . Майстри в подібних ситуаціях проводять повну діагностику і діють за інструкцією, створеної в Apple. Дотримання всіх правил і використання правильного обладнання дозволяє повністю відновити потонув Айфон.

Що необхідно зробити відразу, якщо iPhone впав у воду - короткий список дій

Прості рекомендації дозволяють запобігти серйозні поломки на тлі проникнення рідини в корпус пристрою.Виконувати рекомендується наступне:

 • якщо працює кнопка включення / розблокування - повністю вимкнути Айфон;
 • видалити великі краплі і розводи паперовою серветкою або рушником;
 • акуратно витягнути лоток SIM-карти, не пошкодивши захист від вологи;
 • ненадовго занурити в абсорбент - рис або велику сіль.

Якщо потонув гаджет вимкнувся, то не варто намагатися його включити або зарядити. Такі дії можуть ускладнити майбутній ремонт і зробити роботу набагато дорожче.

Чого робити не можна ні в якому разі?

Деякі дії, які на думку власників можуть допомогти, призводять до коротких замикань, корозії контактів роз'єму Lightning, поломки АКБ і інших деталей. Ні в якому разі не варто робити наступного:

 • намагатися самостійно розкрити корпус для відключення акумулятора і сушки нутрощів;
 • підключати дротяні навушники або кабель зарядного пристрою до гнізда Lightning;
 • сушити корпус пристрою побутовим або будівельним феном навіть на низькій температурі;
 • поміщати гаджет в мікрохвильову піч або в духовку, класти на гарячу батарею.

Якщо ігнорувати такі рекомендації, то можна зробити iPhone неремонтоздатність. До того ж, деякі дії можуть стати причиною пожежі і навіть вибуху акумуляторів.

Чи можна перевірити, наскільки сильно намок iPhone?

Існує два способи, за допомогою яких можна переконатися в серйозності проблеми.Розбирати нічого не доведеться, достатньо просто уважного вивчення:

 1. Оглянути роз'єм Lightning і слот SIM-карти. Виробник завдав в ці місця спеціальні мітки. При нормальних обставинах вони білого кольору, але при підвищенні рівня вологості і pH починають темніти.
 2. У світлому приміщенні або з ліхтариком оглянути дисплей і модуль основної камери. Власної захисту вони не мають, і якщо в корпус потрапила вода, то вона добереться до цих елементів.
 3. Можна додатково оглянути решітки мультимедійного динаміка. Якщо звідти проступає рідина, то в корпусі її накопичилося достатньо для часткового пошкодження материнської плати та інших внутрішніх компонентів.

  Чому не можна самостійно врятувати потонув iPhone?

  Визначити ступінь пошкодження водою компонентів пристрою, і відновити працездатність можна виключно в умовах СЦ. Потрібен спеціальний набір інструментів для швидкого і безпечного розтину корпусу, а також обладнання для проведення діагностики. У домашніх умовах подібне виконати вкрай складно. До того ж, проводити самостійний ремонт без належного досвіду не тільки важко, а й небезпечно. Досить обмежитися швидким вимиканням пристрою, невеликий сушінням і зверненням в майстерню.

  Як захистити iPhone від води і поломок

  Запобігти неприємності можна проявляючи обережність